کتاب نقدی بر محصولات طراحی صنعتی

250.000 تومان

نویسنده: ویلیام لیدول و جری ماناکسا

مترجم: مهسا حقی‌پناه، رائیکا خورشیدیان شادین قندچی، نازیلا محمدقلیزاده و راضیه مهدیه

ناشر: میردشتی

تعداد صفحه: ۳۰۴

مشخصات ظاهری : قطع وزیری | کاغذ گلاسه | جلد نرم

وزن : 200 گرم

اطلاعات محصول

کتاب «نقدی بر محصولات طراحی صنعتی» تألیف  ویلیام لیدول و جری ماناکسا است که مهسا حقی‌پناه، رائیکا خورشیدیان شادین قندچی، نازیلا محمدقلیزاده و راضیه مهدیه و آن را ترجمه کرده‌اند. انگیزه‌ی اصلی این کتاب در اصل دستیابی به شکل عمیق‌تری از تفکر طراحی است. چنانچه شما را به تفکر وادارد تا به شکل عمیق‌تری فرآیند طراحی را بازنگری کنید و به گونه‌ای شما را سازماندهی کند که بهتر به فکر طراحی باشید. دو مورد اساسی به صورت شاخص‌های اصلی مدنظر بوده است:

۱ ) آیا محصول مورد نظر را می‌توان حداقل از دیدگاه خاصی به عنوان یک طرح خوب به شمار آورد؟

۲ ) آیا محصول پتانسیل و ظرفیت قرارگیری در یک یا چند مورد از ارکان طراحی را دارد؟

در کتاب فوق شما درمی‌یابید که چگونه یک طراحی کلاسیک می‌تواند شاخصی برای طراحی سایر محصولات باشد چرا که در یک طرح کلاسیک آگاهی و دانشی دیده می‌شود که واقعیت است و از بین نمی‌رود.

گزیده‌ای از کتاب «قواعد فراگیر طراحی»

«پوست‌کن گود گریپس اولین محصول از سری لوازم آشپزخانه‌ی جدیدی بود که با توجه به قواعد طراحی فراگیر طراحی شده است تا برای هر فرد قابل استفاده باشد. این پوست‌کن برخلاف قیمت ارزان آن، شبیه به ابزاری باکیفیت و دقیق است. فرم آن مملو از روابط هندسی است. دسته‌ی آن به سه قسمت تقسیم می‌شود، یک‌سوم بالای آن شامل پره‌هایی است که بای فشار انگشتان اصی درنظر گرفته شده است در حالی که سوراخ روی دسته در مرکز یک‌سوم پایین قرار دارد. فاصله‌ی بین بالای دسته تا مرکز آن برابر با طول رأس قوس‌دار آن است. این روابط به پوست‌کن تعادل بخشیده و نوعی یکپارچگی ابعادی را در آن ایجاد کرده‌اند کارایی دسته‌ی لاستیکی آن قابل قیاس با بقیه‌ی پوست‌کن‌ها نیست و به‌راحتی توسط مردان، زنان، کودکان و افراد میانسال و برای راست‌دست‌ها و چپ‌دست‌ها نیز قابل استفاده است و تیغه‌ی سرِ آن بای پوست‌کندن میوه‌جات و سبزی‌جات بسیار سریع عمل می‌کند.»

کتاب «نقدی بر محصولات طراحی صنعتی» در انتشارات فرهنگسرای میردشتی به چاپ رسیده است و در اختیار علاقه‌مندان به طراحی صنعتی قرار گرفته.

کلید واژه : طراحی صنعتی، طراحی کلاسیک، طراحی محصول

اطلاعات

وزن

200 g

ابعاد

24 × 17 cm

دیدگاههاهیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب نقدی بر محصولات طراحی صنعتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما شاید این را هم دوست داشته باشید