اطلاعات محصول

کتاب «چاپ دستی: تکنیک‌های سنتی و معاصر» تألیف آن دآرسی هیوز و هب ورنون موریس است که سیدمحمدمهدی بوذری آن را ترجمه کرده. این کتاب مجموعه‌ای از خلاق‌ترین و متنوع‌ترین چاپ‌هایی است که هنرمندان و چاپگران معاصر آن‌ها را خلق می‌کنند، هم منبعی الهام‌بخش است و هم نگاهی گذرا به زندگی و آثار هنرمندانی دارد که شیفته روند خلق آثار چاپی‌اند و با خلق اثر چاپی اصیل، رویاهای شخصی خود را می‌پرورانند. مرور کوتاهی که بر هر یک از شیوه‌ها صورت می‌گیرد، تنها ارائه مختصری از شیوه‌ها است که اجرای آن ممکن است.

کتاب «چاپ دستی: تکنیک‌های سنتی و معاصر» مرجع تصویری است که خواننده را با چاپ دستی آشنا کند و قصد دارد تا با ارائه تصویر نمونه آثار غنی و متنوع که هنرمندان چاپ دستی معاصر آنها را خلق کرده‌اند در مخاطب تاثیرگذارد. اثر هنری خود به تنهایی گویاست، در اینجا تصاویر به منزله نمونه‌ای از قابلیت‌های نهفته در شیوه چاپ دستی ارائه می‌شوند.

کتاب «چاپ دستی: تکنیک‌های سنتی و معاصر» به شش قسمت تقسیم می‌شود. پنج قسمت اول به پنج حوزه اصلی چاپ دستی می‌پردازد : اینتالیو، برجسته ، لیتوگرافی، سیلک اسکرین، مونوتایپ و فصل ششم به ذکر منابع اختصاص داده شده است. در هر بخش نمونه‌ی آثار و معرفی هنرمندانی از آمریکا، کانادا، آمریکای جنوبی، اروپا، آسیا، استرالیا و آفریقا آورده است. با این مطالب، خواننده فرصت دارد که به دیدگاه هنرمندان ،آثارشان و الهامات آن‌ها و روند اثر هنری ایشان دست یابد.

گزیده‌ای از کتاب

«در روند چاپ برجسته، قسمت برجسته‌ی کار یا سطح رویی فضای چاپی است، و نقاط گودشده یا برش‌خورده در چاپ سفید باقی می‌مانند. چون برخی از چوب‌ها بافت‌های جذابی دارند هنرمند ممکن است ماده‌ی خاصی را انتخاب کند تا این علائم در بافت چوب را با تصویر خود ترکیب کند. چوب ماهون، سپیدار، سب، تخته چندلا، از چوب درخت گیلاس، درخت زبان گنجشک، درخت فان، چنار، نارون و افرا چوب‌های سخت متداول‌اند.»

کتاب «چاپ دستی: تکنیک‌های سنتی و معاصر» در انتشارات فرهنگسرای میردشتی به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان و متخصصان حوزه‌ی گرافیگ و چاپ قرار گرفته است.

کلیدواژه : چاپ دستی، چاپ معاصر، چاپ دیجیتالی، چاپ، گرافیک

اطلاعات

وزن

250 g

ابعاد

24 × 17 cm

دیدگاههاهیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب چاپ دستی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما شاید این را هم دوست داشته باشید