کتاب چشم عکاس (بررسی طراحی و ترکیب‌ بندی در عکاسی)

185.000 تومان

نویسنده:‌ مایکل فریمن

مترجم: زهرا ریحانی منفرد | ملیحه قربان‌زاده

ناشر: نشر آبان

تعداد صفحه: 204

مشخصات ظاهری: قطع خشتی | کاغذ تحریر | جلد نرم

شابک: ۹۷۸۶۰۰۶۴۱۳۴۸۸

اطلاعات محصول

معرفی کتاب چشم عکاس (بررسی طراحی و ترکیب‌بندی در عکاسی):

«یک عکس چگونه به‌وجود می‌آید، و شامل چه چیزهایی می‌شود، چگونه اشکال با هم ارتباط داده می‌شوند، چگونه فضاها پر می‌شود، و چگونه تمام اجزا باید نوعی وحدت داشته باشند». (پل استرند)
کتاب حاضر اولین کتابی است که می‌کوشد موضوع ترکیب‌بندی و طراحی عکس را برای عکاسانی که از دوربین‌های دیجیتال استفاده می‌کنند بررسی کند. در این کتاب، تلاش شده دو موضوع ترکیب‌بندی بدون تغییر در روش‌های سنتی عکاسی و روش‌های جدید برای تغییر تصاویر دیجیتال در کنار هم بررسی شوند. این کتاب نشان می‌دهد که چطور باید برای یافتن بهترین فرصت‌های عکاسی، موقعیت‌ها و مکان‌های گوناگون را بررسی کرد و کاوید. همچنین این کتاب با استفاده از مثال‌های واقعی و نمودارها نشان می‌دهد که چطور یک عکس می‌تواند تأثیرگذار باشد و علت این تأثیرگذاری چیست.
نقدهای فلسفی، احساسی و مبهم زیادی دربارۀ چگونگی به‌وجود آمدن عکس‌ها و معنای آنها وجود دارد. این نقدها را معمولاً غیر‌عکاس‌ها مطرح می‌کنند. این بدین معنا نیست که نظرات افراد خارج از حوزۀ عکاسی کاملاً اشتباه است، بلکه این واقع‌بینی، نوعی بینش ارزشمند و جدید را به‌همراه خواهد داشت. رولان بارت بی‌اطلاعی خود از مراحل عکاسی را یک مزیت در بررسی عکس‌ها می‌داند: «من نتوانستم به آن دسته از افراد ملحق شوم…

اطلاعات

وزن

250 g

ابعاد

21 × 21 cm

دیدگاههاهیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب چشم عکاس (بررسی طراحی و ترکیب‌ بندی در عکاسی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما شاید این را هم دوست داشته باشید