کتاب بیان ساده مفاهیم پیچیده فلسفی با فیلوگرافی

کَرِرَس در این کتاب، با کمک هندسه و رنگ هایی شاد، آثاری زیبا و ارزشمند خلق کرده است. حدود 190 تئوری مختلف در این کتاب به تصویر کشیده شده است. هر تئوری، شامل دو صفحه است، یکی برای عنوان و تعریف مختصری از تئوری، و دیگری برای نمایش تصویر بصری اش. آیکن (نماد تصویری) کنار شماره ی صفحه، نشان دهنده ی حوزه ی فلسفی تئوری مورد نظر است.
این کتاب، به عنوان نقطه ی آغازین در درک عمیقتر این تئوری ها و تلنگری برای بازگشت مجدد فلسفه به زندگی روزمره مان تلقی می شود. بنابراین نباید آن را یک کتاب فلسفی معمول دانست بلکه کتابی است که ارتباط تنگاتنگی با کتب فلسفی دارد.فیلوگرافی به شما امکان کشف تئوری هایی را می دهد که تاکنون از آنها هیچ نمی دانسته اید و یا باعث تغییر نگرش قبلی تان نسبت به آنان می شود.

نویسنده
جنیس کررس

مترجم
اکرم برآبادی

نوبت چاپ

اول ۱۳۹۲

تعداد صفحه
۱۹۲ صفحه

خصوصیات ظاهری
جیبی | جلد شومیز | کاغذ گلاسه

درباره مولف :

جنیش گرس ( سالت، ۱۹۸۷)، طراح گرافیک متولد کاتالانیا است که هم اکنون در لندن، انگلیس زندگے می کند. او تاکنون به عنوان یک طراح، برای یک سری مشتریان شرکت های طراحے دنیا پوستر، آرم، بسته بندی، جلد کتاب و آلبوم طراحی کرده است که از جمله مشتریان او می توان به سونی میوزیک، آ-دوه، بلانتاینز ، یا رد کراس اشاره کرد. کارهای بہ روز او در انتشارات های مختلف دنیا از جمله در فرانسه، انگلیس، آمریکا، نیوزلند، و اسپانیا به نمایش گذاشته شده است. گرس در این کتاب، با کمک هندسه و رنگ هایے شادی آثاری زیبا و ارزشمند خلق کرده است.

نوبسنده کتاب فیلوگرافی
مقدمه نویسنده:

فیلوگرافے یک نوع دیکشنری بصری فلسفے است کہ با کمک اشکال و رنگ ها، مهمترین مکاتب فلسفے را به تصویر مے کشد. این طرح، دو حوزهی کاملا متضاد یعنی گرافیک و فلسفه را با هم تلفیق مے کند؛ که یک حوزه ای پیچیده و سنگین است و دیگری براحتے قابل درک بوده و تاثیر فوری بر مخاطب می گذارد. نتیجه این تلفیق، مجموعه ای شامل ۹۵ طرح گرافیک است که با کمک استعاره های بصری، نمادپردازی های موجود و یا ایجاد نمادهای جدید به نمایش انتزاعی آن مکاتب پیچیده ی فکری پرداخته و بدین صورت از میزان دشواری شان می کاهد.

ایده ی این کار، سال گذشته در دانشگاه به ذهنم خطور کرد، در آن موقع دنبال راهے بودم تا فلسفہ را بہ کارآموزان بصری هم نسل خودم توضیح دهم، کسانی که عموما توجہ شان کم بود و به ندرت پیش می آمد که یک کتاب را تا آخرش بخوانند.

فیلوگرافی-پشت-جلد

در ابتدا از طرح های گرافیکے در کنار مقاله ها و بہ قصد جذاب تر شد نشان استفاده کردم، اما بعدا متوجه شدم که خود این تصاویر هم به تنهایے مے توانند بخشے از مفاهیم را حتی فراتر از واژگان شرح دهند، به همین خاطر برآن شدم تا برای هر مکتب یک تصویر خلق کنم. دو سال بعد تصمیم گرفتم مجموعه ی کارهایم را که حالا به حدود ۱۰۰ تئوري فلسفے رسیده بود، در قالب یک کتاب چاپ کنم. البته مراحل چاپ کتاب هم خیلی ساده نبود و بعد از یک سری مشکلات، سرانجام خودم تصمیم گرفتم با حمایت سایت کیک استارتر آن را چاپ کنم. این سرمایه گذاری موفقیت عظیمی بود که چهار برابر بیشتر از هدف اولیه ام بود. پنج ماه بعد، چاپ دوم این کتاب به برکت انتشارات بی. آی. اس صورت گرفت و به من این امکان را داد تا این مجموعه را در اختیار شما قرار داده و به این سفر پر طول و دراز تقریبا سه ساله پایان دهم.

تاریخ گرایی
ویدیو زیر معرفی کتاب فیلوگرافی است، لطفا ببینید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید !

اخبار مرتبط با کتاب را در این قسمت بخوانید !

برای دانلود فصل اول روی دکمه مقابل بزنید
برای خرید این کتاب روی دکمه مقابل بزنید

سبد خرید فروشگاه

بستن