کتاب پنجاه هنرمند معاصر که باید شناخت

این کتاب مقدمه ای است بر معرفی پنجاه هنرمند تاثیرگذار درعرصۀ هنر معاصر که بعد از جنگ جهانی دوم در تحول هنر در دنیا موثر بوده‌اند. در لابلای این کتاب از بین پنجاه هنرمند، هنرمندانی از اروپا، آمریکا و از دهۀ 1950 به بعد را معرفی می‌شوند، هنرمندانی در همۀ عرصه‌های هنر از جمله عکاسان، نقاشان، مجسمه‌سازان و هنرمندان پرفورمنس، ویدئو‌آرتند که نویسنده سعی کرده است به معروفترین آثار آنها اشاره کند.
از میان هنرمندان این کتاب می‌توان هنرمندانی چون سای تومبلی نقاش اکسپرسیونیسم انتزاعی، مونا حاتوم خالق مجسمه‌های مینیمال، آنیش کاپور هنرمند هندی خالق مجسمه‌های غول پیکر و خیابانی، سیندی شرمن عکاس صحنه، گرهارد ریشتر هنرمند المانی که آثار فتورئال مختلفی را خلق کرد، ویلیام کنتریج طراح و نقاش، دیوید هاکنی هنرمند طبیعت بی‌جان، نئو راخ و ریموند پتیبون از هنرمندان پاپ آرت، مائو ریتزیو کاتلان خالق مجسمه‌های هایپررئال، پیپیلوتی ریست هنرمند ویدئوآرت، تریسی امین هنرمند پرفورمنس و ویدئوآرت، ریچارد پرینس نقاش و عکاس آمریکایی، جف وال عکاس کانادایی، جنی هولزر، بیل ویولا، مارلین دوماس، نان گولدین عکاس آمریکایی، سوفی کال، رابرت گابر، مایک کلی، جف کونز، آندریاس گورسکی، آی وی وی، پیتر دویگ، تریسی موفات عکاس استرالیایی، تاکاشی موراکامی، گابریل اوروزکو، بروس نومن، آنزلم کیفر، باربارا کروگر، پل مک کارتی، ژان هوان، راشل ویترد، الیزابت پیتون، جک و دینوس چاپمن، ماریکو موری و هنرمندان دیگری از آسیا و استرالیا اشاره کرد که در کنار بیوگرافی مختصر به نقد و تحلیلی جزئی از مشهورترین آثار آنها و دوره‌های مختلف هنری آنها پرداخته شده است.

نویسنده
برد فینگر

مترجم
فراز حسامی

نوبت چاپ

چاپ اول 1393

تعداد صفحه
۱68 صفحه

خصوصیات ظاهری
قطع وزیری | جلد شومیز | گلاسه

طراح جلد

آقای رمحمدرضا عبدالعلی طراح گرافیک، متولد ۱۳۶۲ در تهران و هنر ‌آموخته‌ی ارشد طراحی گرافیک از دانشکده‌ی هنرهای زیبا، در دانشگاه تهران است. او به عنوان مدرس هنر در دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه میرعماد و مدرسه ویژه تدریس کرده است و همچنین سخنرانی‌هایی در زمینه‌ی تایپ و تایپوگرافی در همایش‌ها و کنفرانس‌هایی از جمله مرکز دیزاین دانشگاه بمبئی، پردیس کیش دانشگاه تهران داشته است. وی به عنوان طراح گرافیک و مدیرهنری با مراکز فرهنگی و تجاری همکاری کرده و در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی بسیاری شرکت داشته است. آثار او در مجلات و کتاب‌های متعددی چون مجله‌ی نشان، مجله‌ی هنرهای زیبا و کتاب آرابسک و سرونقره‌ای به‌چاپ رسیده است.

کتاب پنجاه هنرمند معاصر

این کتاب عضو خانواده کتب پنجاه هنرمند است که با همکاری مشترک نشر میردشتی و نشرهنر نو به چاپ رسیده است .از این مجموعه بیست عددی تا به امروز پنج عنوان به چاپ رسیده است که شما میتوانید با کلیک در این قسمت سایر کتب مجموعه پنجاه هنرمند را مشاهده فرمایید

پشت-جلد-کتاب-50-هنرمند-معاصر-که-باید-شناخت

طراحی داخلی کتاب بسیار شکیل و کاربردی هست در هر صفحه هنرمند به صورت کامل معرفی شده و یک یا چند اثر شناخته شده وی نیز در صفحه مقابل با کیفیت بالا به تصویر درآمده است همچنین ویژگی ها و تفکر پشت خلق همان اثر شاخص نیز در چند خط نیز توضیح داده شده است .

صفحات--داخلی-50-معاصر
ویدیو زیر معرفی کتاب فیلوگرافی است، لطفا ببینید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید !

اخبار مرتبط با کتاب را در این قسمت بخوانید !

. برای دانلود فصل اول روی دکمه مقابل بزنید
. برای خرید این کتاب روی دکمه مقابل بزنید

سبد خرید فروشگاه

بستن